S.S.S

SIKÇA SORULAN SORULAR

obagi

S: Obagi’nin internet satışı neden yoktur?
C: Obagi ürünleri Sağlık Bakanlığı onaylı, doktor önermeli ürünler olduğu için belli dozda ve sıklıkta kullanılmaları gerekir. Bu nedenlerden dolayı internetten satışı uygun değildir.

S: Satın aldığım ürünlerden ne kadar sürede sonuç görürüm?
C: Toplam 3 cilt döngüsünde yani 4-6 ay arasında sonuç görmenizi bekleriz.

S: Neden sistemdeki tüm ürünleri kullanmak zorundayım?
C:Her bir Obagi sistem ürünü, diğer ürünlerle birlikte kullanıldığında etki edecek şekilde formüle edilmiştir. Sistem kullanıldığında en etkin sonuca ulaşabilmek için formüller cildin pH seviyesini dengeler ve içeriklerin cildin alt katmanlarına kadar nüfuz etmesine yardımcı olur.

S: Ürünler göz çevresi, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilir mi?
C: Doktorunuzun önereceği doz ve kullanım şekline sadık kalarak boyun ve dekolte bölgesine kullanabilirsiniz.

S: Ürünler hamile ve emziren hanımlar tarafından kullanılabilir mi?
C: Doktora danışmak şartıyla kullanmakta sakınca yoktur.

S: Ürünler güneşte (örneğin açık havada spor yaparken veya plajda) kullanılabilir mi?
C: Doğrudan güneş ışınının ciltte yaptığı tahribatı göz önüne alarak, güneşe korunmasız olarak maruz kalmamak gerekir. Obagi SunShield SPF50 koruyucuyu kullanmadan güneşe çıkmamalısınız. Sistemi kullanırken her ne kadar cildinizde güneşe ve sıcağa karşı bir hassasiyet oluşsa da açık hava aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ancak birkaç saatte bir güneş koruyucunuzu uygulamayı ihmal etmemelisiniz.

S: Ürünleri kullanmayı durdurursam ne olur?
C: Cilt, yaşayan en büyük organınızdır ve sürekli kendini yenilemektedir. Cilt hücreleri ortalama 28 ile 40 gün arasında olgunlaşıp yüzeye taşınır. Ölü hücreler ise ciltten tamamen temizlenmeden önce 12 gün yüzeyde kalırlar. Ürünleri kullanmayı durdurursanız sağlıklı hücre yenilenme işlemini kesintiye uğratırsınız. Daha ötesi; gelişmiş sağlıklı hücreleri, tedaviye başladığınız noktaya geri çevirmiş olursunuz.

S: Obagi ürünleri yaşlanan cilt için ne yapar?
C: Cilt yaşlandıkça, tıpkı vücut gibi kendini yenileme kabiliyetini kaybeder. Obagi reçete destekli, genç ve sağlıklı cilt devinimini sağlayan cilt bakım sistemidir.

S: Obagi kullandığımda sonucu ne kadar zamanda görürüm?
C: Kullanım şekli ve sıklığı her hastanın kendi cilt durumuna göre belirlenir. Doktorunuzun veya cilt bakım uzmanınızın sizin ihtiyaçlarınıza göre size özel hazırlayacağı protokolü uygulayarak 4-6 haftada gözle görülür sonuçlar almaya başlarsınız.

S: Obagi Nu-Derm System’i kullanırken beklentim ne olmalı?
C: Değişimin birkaç evresini tecrübe edebilirsiniz. İlk evrede sistemin, ölü hücrelerin soyulmasını ne kadar hızlandırdığına, böylece cildin tabaka tabaka ayrılıp soyulduğuna ve yerini alttan gelen taze ve kadifemsi cilde bıraktığına tanık olursunuz. 2. evrede cildiniz bu soyulmaya karşı dayanıklılık oluşturmaya başlar. Bu sırada System, cilt hücrelerini hücresel seviyede 3. evreye dönüştürmeye çalışır. 3.evrede ise kolajen ve elastin üretimi artar cilt esnekliğine kavuşur. Ciltteki düzensiz renk ve pigmentasyon kaybolmaya başlar. 4. evrede cildiniz daha genç ve daha sağlıklı hale gelmiştir.

S: C Vitamini kullanımı neden önemlidir?
C: C vitamini, cildi yaşlandıran serbest radikallere karşı etkili antioksidanların en önemlilerindendir. Çalışmalar, C vitamininin en etkili L-ascorbic Acid formunda
olduğunu, güneşten korunmaya yardımcı olduğunu, güneş ışınlarından zarar görmüş cildin yenilenmesine olanak sağladığını, ince çizgileri azalttığını, kolajen yapımını uyardığını ve ciltteki olası renk düzensizliklerini önlediğini göstermektedir.