NEDEN İNTERNET SATIŞIMIZ YOK?

Obagi ürünleri Sağlık Bakanlığı onaylı, doktor önermeli ürünler olduğu için belli dozda ve sıklıkta kullanılmaları gerekir. Bu nedenlerden dolayı internetten satışı uygun değildir. Bu ürünler Amerika Birleşik Devletleri’nde reçeteli ve sadece kliniklerden doktor muayenesi sonucunda temin edilebilen ürünlerdir.

Aynen reçeteli ilaçlarda olduğu gibi, cildin ihtiyacına göre kullanım dozu ve sıklığı doktor tarafından belirlenir. Bu sebepledir ki, Obagi ürünleri “mercimek kadar dök, nohut kadar sür” gibi tariflerle kullanılmaz. Her ürünün kullanım dozu, miktar veya damlalıkla damla adedi olarak belirlenir. Örneğin; eğer kullanım dozu 3 pompa ise mutlaka 3 pompa kullanılmalıdır. Doz aşımı olduğunda ciltte iritasyon, kızarıklık, pul pul soyulma gibi yan etkiler gelişebilir. Kullanan kişi ürünlerin kendisinde alerji yaptığı gibi yanlış bir kanıya kapılarak kullanımı durdurabilir. Ya da tam aksine, eksik miktar kullanırsa vaad ettiğimiz sonucu alamaz, yine tedaviyi yarım bırakabilir.

Bu ürünler masum değildir, sonuç verirler ama doğru protokolde kullanıldıkları takdirde. Obagi ürünleri, alışageldiğimiz diğer ürünler gibi cilde yedirilmez, bilakis sürülür ve bırakılır, zira tüm Obagi ürünlerinin ortak özelliği hızlı penetrasyondur. Yani cilt altına çok hızlı geçme kabiliyetindedirler. Tüm bu sebeplerden ötürü, detaylı ürün eğitimi verdiğimiz ve bu eğitimi sertifikalandırdığımız noktalar Obagi bulundurabilirler.

Eğer internetten satışa uygun ürünler olsalardı biz internetten satış yapardık. Ayrıca internetten satış yapanlar ürünü nereden, ne zaman temin etmiş, hangi koşullarda saklamış, sahte mi? Biz Obagi Medical markasının Türkiye tek yetkili distribütörü olarak internet satışı yapmaya çalışanlarla hukuk mücadelesi veriyoruz, gerekli uyarıları yapıyoruz. Lütfen siz de satın almayarak mücadelemize destek veriniz! Obagi’nin internet satışı yoktur, lütfen bu gibi sitelere itibar etmeyiniz!